Marketing

Jak analizować ruch w Google Analytics 4 w zależności od źródła ruchu?

Google Analytics 4

Jeśli chcesz zobaczyć, które strony w Twojej witrynie są najbardziej popularne, możesz zobaczyć zakładkę „Zachowanie” na pulpicie nawigacyjnym Google Analytics 4. Tam wybierz opcję „Strony”, aby zobaczyć, które strony otrzymują najwięcej odsłon oraz „Zawartość witryny”, aby zobaczyć, które strony są najbardziej popularne wśród odwiedzających. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak długo odwiedzający pozostają na każdej stronie, możesz zobaczyć zakładkę „Zaangażowanie”.

Google analytics 4 – ruch organiczny

Jeśli chcesz zobaczyć, jak Twoja strona jest klasyfikowana w wyszukiwarkach, możesz wyświetlić zakładkę „Wyszukiwanie organiczne” na pulpicie nawigacyjnym Google Analytics 4. Gdy już tam będziesz, możesz wyświetlić zakładkę „Przegląd”, aby zorientować się, jak dobrze Twoja witryna znajduje się w rankingu. Możesz również kliknąć opcję „Słowa kluczowe”, aby zobaczyć, które słowa kluczowe napędzają najwięcej ruchu do Twojej witryny. Jeśli chcesz śledzić słowa kluczowe, które są najważniejsze dla Twojej firmy, takie jak te, które przynoszą największe przychody, możesz dodać je do opcji „Zarządzaj słowami kluczowymi”. Po dodatkową dawkę wiedzy zajrzyj na https://sempai.pl/blog/przesiadz-sie-na-google-analytics-4-wszystko-o-ga4/.

Płatne wyszukiwania

Jeśli chcesz sprawdzić, jak radzą sobie Twoje płatne kampanie, możesz wyświetlić zakładkę „Reklama” na pulpicie nawigacyjnym Google Analytics 4. Gdy już tam będziesz, możesz wyświetlić zakładkę „Przegląd”, aby uzyskać ogólny pogląd na to, jak dobrze radzą sobie Twoje płatne kampanie. Możesz również kliknąć opcję „Grupa reklamowa”, aby zobaczyć, które kampanie są najbardziej skuteczne oraz opcję „Wrażenia”, aby zobaczyć, ile osób widziało Twoje reklamy. Po przeanalizowaniu tych metryk możesz je wykorzystać do poprawy swoich płatnych kampanii, aby zmaksymalizować zwrot z inwestycji.

Podsumowanie

Google Analytics 4 to niezwykle potężne narzędzie. Jednak jest ono tylko tak dobre, jak dane, które do niego wprowadzisz. Kiedy już skonfigurujesz Google Analytics 4, twoim zadaniem jest upewnienie się, że dane, które zbierasz, są wiarygodne. Oznacza to stosowanie spójnych tagów w całej witrynie i aktualizowanie kodu Google Analytics.