Marketing

Co to jest Click Through Rate?

CTR

Współczynnik klikalności (CTR), często nazywany po prostu współczynnikiem klikalności, to ważna wartość, dzięki której sukces marketingu internetowego jest widoczny liczbowo. Jest to liczba kliknięć w link w stosunku do całkowitej liczby wyświetleń strony. Daje to procent, który nazywany jest współczynnikiem klikalności.

Jakie informacje można uzyskać z CTR?

Współczynnik klikalności jest ważną kluczową liczbą, którą można wykorzystać do pomiaru wydajności. Rozróżnia się dwa różne zastosowania. CTR w marketingu internetowym: współczynnik klikalności wskazuje, jak często reklama lub link jest klikany w stosunku do liczby wyświetleń. Jeśli współczynnik klikalności w reklamę jest wysoki, współczynnik klikalności w email marketingu na link w newsletterze jest wysoki, można założyć, że reklama jest popularna lub że temat w newsletterze jest atrakcyjny. Następnie należy umieścić CTR w stosunku do konwersji. W e-commerce sam CTR nie jest istotny, należy go umieścić w odniesieniu do leadów lub sprzedaży, które sklep generuje poprzez stronę. CTR w optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych: dla SEO istotny jest współczynnik klikalności w wynikach wyszukiwania w takich wyszukiwarkach jak Google, Bing czy Yahoo. Im wyższy współczynnik klikalności, tym prawdopodobnie lepiej zoptymalizowany wynik.

Dlaczego Click Through Rate ma znaczenie?

Istnieje tak wiele metryk związanych z witryną i marketingiem, które możesz śledzić. Dlaczego powinieneś skupić się na CTR? Możesz użyć danych CTR do optymalizacji swoich kampanii. Twój współczynnik klikalności pozwala Ci wiedzieć, co lubią Twoi odbiorcy. Może Ci powiedzieć, że Twoi klienci uwielbiają zabawne tematy. Te informacje pozwolą Ci dostosować kampanie do lepszych wyników. CTR wpływa na Twój wynik jakości. Ta zasada ma zastosowanie tylko wtedy, gdy korzystasz z Google Ads. Google przypisuje Twoim reklamom wynik jakości, który jest oceną ich jakości i trafności. Google używa wyniku jakości do określenia kosztu za kliknięcie i sposobu, w jaki nada priorytet Twojej reklamie. Wynik jakości jest niezbędny, jeśli chcesz, aby Twoja reklama była opłacalna i widoczna. Kilka czynników idzie do określenia wyników jakości, w tym CTR.

Zwiększenie współczynnika klikalności

Zarówno Twoja kreacja reklamowa, jak i kopia reklamowa muszą mieć naprawdę mocny hak. Obraz otwierający Twoje wideo musi utrzymać użytkowników przewijających, ponieważ przykuwa ich uwagę i utrzymuje ich zainteresowanie. Bądźcie pewni, że w tym przypadku będziecie kreatywni. Używaj mocnych kolorów, efektów animacji, akcji itp. Odwołaj się do powszechnego problemu, na który cierpią użytkownicy, zaciekaw ich. To samo dotyczy pierwszego zdania Twojego tekstu reklamowego. Na przykład nazwij problem, zadaj pytanie retoryczne, z którym użytkownik się zgadza. Po zdobyciu uwagi użytkownika musisz oczywiście ją utrzymać, zwiększyć jego zainteresowanie i stworzyć potrzebę. Teraz skup się na komunikowaniu, dlaczego użytkownik powinien wejść w interakcję z Twoją reklamą? Jakie korzyści masz dla niego/niej w zanadrzu? Jak sprawić, by jego życie było lepsze?