Marketing

Transmisje sprzedażowe na żywo – jakie są ich zalety?

transmisje sprzedażowe na żywo

Każda osoba korzystająca z Facebooka spotkała się z możliwością oglądania transmisji sprzedażowej na żywo. Jest to rozwiązanie umożliwiające sprzedaż różnego rodzaju produktów, na przykład odzieży. Podpowiadamy, jakie są zalety takich transmisji i jak się do nich przygotować.

Zalety transmisji sprzedażowych

Live’y sprzedażowe stanowią nową, innowacyjną formę marketingu w internecie. Pozwalają na dotarcie do szerokiego grona odbiorców korzystających z Facebooka. Dzięki nim sprzedaż produktów staje się znacznie prostsza i efektywniejsza. Inne zalety takiego rozwiązania to między innymi:

  • możliwość szerszej wypowiedzi na temat cech danego produktu,
  • szansa na pokazanie produktu podczas jego użytkowania, a nie tylko na zdjęciu,
  • klient ogląda transmisje w komfortowych, preferowanych przez siebie warunkach,
  • tego typu transmisje zwiększają zasięgi w mediach społecznościowych,
  • klienci dostają możliwość łatwego składania zamówień w czasie rzeczywistym,
  • bezpośrednia interakcja z potencjalnymi klientami.

Więcej o zaletach takiej formy marketingu na: https://kohai.pl/blog/goracy-trend-w-zakupach-online-livey-sprzedazowe/

Live’y sprzedażowe – zasady prowadzenia

Chcąc prowadzić efektywne transmisje sprzedażowe na żywo, należy pamiętać o kilku bardzo ważnych aspektach. Pierwszy z nich to dobór odpowiedniego sprzętu. Nagrywanie za pomocą starego smartfona wiąże się ze słabą jakością obrazu, a co za tym idzie z mniejszym zainteresowaniem odbiorców. Dlatego, warto zainwestować w profesjonalną kamerkę internetową z mikrofonem. Kolejna kwestia to warunki transmisji, które powinny umożliwiać wygodne prezentowanie produktów. Live powinien się odbywać w zacisznym miejscu, dzięki czemu można mieć pewność co do tego, że nikt nie będzie go zakłócał. Warto zadbać, aby prezentowane produkty miały przypisane numery, co znacznie ułatwi ich zamawianie. Ponadto, należy zachęcać swoich odbiorców do promowania transmisji, co przekłada się na zwiększanie zasięgów. Nie można też zapominać o prośbach o komentarze live. Interakcja z odbiorcami na żywo wzbudza ich zaufania i w większości przypadków gwarantuje zwiększoną sprzedaż.