Marketing

Grafika Google – jak działa i jakie są ważne dla SEO?

google grafika

Algorytmy Google nieustannie się zmieniają. Taka jest natura rzeczy, gdy grasz w sferze online, gdzie wszystkie strony internetowe konkurują ze sobą, aby zostać zauważonym i prowadzić ruch do swoich indywidualnych stron. Co to często oznacza, że Google zmienia swoje algorytmy co najmniej raz w miesiącu, aby utrzymać ludzi na palcach, jeśli chodzi o próby znalezienia nowych sposobów optymalizacji swoich stron dla tych środków.

Czasami te algorytmy zmieniają się znacząco i mogą mieć wpływ na sposób, w jaki Twoja strona jest postrzegana przez wyszukiwarki takie jak Google. Oto, co musisz wiedzieć o grafikach Google, jeśli chcesz, aby Twoja witryna znalazła się jak najwyżej na stronach wyników wyszukiwania.

Jak działa grafika Google?

Kiedy Google przeszukuje Twoją stronę, bierze pod uwagę kilka różnych rzeczy, starając się uplasować ją jak najwyżej. Jedną z tych rzeczy jest treść wizualna na Twojej stronie. Boty Google są w stanie indeksować obrazy i inne grafiki na Twojej stronie, a następnie używają ich jako sposobu na określenie, jak duży ruch powinien uzyskać Twój blog lub strona.

Dodając grafikę do swojej strony, skup się na jakości ponad ilość. Google chce, aby użytkownicy znaleźli najlepsze wyniki dla swoich wyszukiwań, więc chcesz, aby Twoja strona była na szczycie listy. Oznacza to, że powinieneś używać grafiki, aby poprawić swoją treść i sprawić, że strona będzie łatwiejsza do odczytania, a nie dodawać garść krzykliwych grafik tylko dla samego faktu. Jeśli masz dobrze rozmieszczone, wysokiej jakości obrazy na swojej stronie, jest duża szansa, że Google zauważy je i uplasuje Cię wyżej. Więcej o google grafika, przeczytasz na https://sempai.pl/blog/jak-pozyskiwac-wiecej-uzytkownikow-z-google-grafika/.

Jakie grafiki są ważne dla SEO?

Aby określić, które grafiki są ważne dla SEO, zadaj sobie kilka pytań. Czy poprawia ona użyteczność Twojej strony poprzez dodanie pomocnego obrazu? Jeśli tak, to czy dodaje ona również wartość do twojej treści? Czy jest ona istotna dla tematu, który poruszasz w tej treści? To wszystko są rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, czy dodać grafikę do swojej strony. Google ciągle zmienia swoje algorytmy, więc trudno jest wiedzieć na pewno, które grafiki są najważniejsze.

Ogólnie rzecz biorąc, dobrym pomysłem jest dołączenie obrazu do każdego wpisu na blogu, a przynajmniej do każdego postu, który zawiera treści długoformatowe. Powinieneś również spróbować dodać przynajmniej jeden obraz do każdej strony w swojej witrynie, zwłaszcza jeśli ta strona ma długą długość treści. Jeśli nie jesteś pewien, gdzie zacząć, spróbuj dodać obrazy do strony głównej witryny i ważnych stron, takich jak strona Informacje.