Marketing

Dlaczego warto zadbać o swoją wizytówkę google?

wizytówka google

Gdy ludzie potrzebują wykonać jakąś usługę, to szukają informacji w sieci o tym, gdzie dana czynność może być wykonana. Chcemy wtedy również wiedzieć, gdzie dokładnie będzie trzeba jechać, aby była ona wykonana, ale też interesują nas godziny otwarcia firmy, z której usług chcemy skorzystać. Kiedy nie znajdziemy potrzebnych nam informacji, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zdecydujemy się na współpracę z jakimś innym podmiotem, który zajmuje się daną profesją.

Plusy posiadania zaktualizowanej wizytówki w Google

Tak naprawdę wizytówka Google przyda się mniejszej firmie, ale też powinny ją mieć większe przedsiębiorstwa. Dzięki niej potencjalni klienci uzyskają dość szybki dostęp do takich danych jak adres firmy, który ich interesuje i telefon kontaktowy do przedsiębiorstwa, z którego usług chcą skorzystać. Także znajdą się w tym miejscu dokładne godziny otwarcia, dzięki czemu klient będzie wiedział, czy opłaca mu się jeszcze jechać do siedziby firmy lub do nich dzwonić z jakimś problemem. Nawet przy takiej wizytówce potencjalny klient firmy może sobie poczytać opinię innych użytkowników ze współpracy z danym przedsiębiorstwem. Jak widać, znajduje się tam wiele ważnych informacji, które są kluczowe dla osoby zainteresowanej wykonaniem usługi w wybranym miejscu. Te podane tam dane można uzupełnić jakimś zdjęciem firmy, ale też zawrzeć krótki opis, gdzie będzie napisane, czym firma dokładnie się zajmuje oraz co wykonuje dla swoich klientów. 

Powody, dla których warto mieć wizytówkę swojej firmy w Google

Będąc w Google moja firma, dane przedsiębiorstwo będzie się pokazywało wyżej w wynikach wyszukiwań usługi w miejscowości, w której firma działa.  Dlatego wizytówka Google lepiej sprawdzi się, gdy ktoś prowadzi biznes w skali lokalnej, gdzie klientami są osoby z danego miasta lub okolicznych miejscowości. Wizytówka w wyszukiwarce to idealny sposób na wyróżnienie biznesu, ale również pozwoli ona na zyskanie nowych klientów. Użytkownicy szukający informacji dość szybko znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania.