Marketing

Dlaczego warto korzystać z google ads?

Większość ludzi szuka wykonawców różnych usług w Internecie, dlatego mając swoją firmę powinniśmy zadbać o to, aby strona internetowa przedsiębiorstwa była widoczna dla użytkowników. Dlatego tak duża liczba ludzi decyduje się korzystać z google ads, ponieważ dzięki temu narzędziu można przyciągnąć większą ilość klientów do swojej działalności

Jakie są zalety korzystania z google ads?

Google ads to system reklamowy firmy Google, gdzie można wyświetlać reklamy produktowe i tekstowe w samej wyszukiwarce. To narzędzie daje również możliwość udostępnienia reklamy banerowej w Google Display Network. Dzięki temu systemowi także mogą być wyświetlane reklamy w formie video na YouTube. Trzeba pamiętać, że kiedy wybierzemy tekstową formę reklamy to będą pobierane pieniądze z naszego budżetu dopiero w momencie, gdy dana osoba kliknie w informacje o naszym biznesie. Reklamę w Google ads da się w ten sposób przygotować, aby wyświetlała się tylko ludziom, którzy w Internecie szukają podobnych usług, którymi się zajmujemy. Używając takiej formy prezentacji swojej firmy mamy spore szanse na pozyskanie nowych klientów w krótkim czasie, dzięki czemu nasze przychody z działalności także powinny się zwiększyć.

Bez problemu także można dopasować dokładną grupę docelową, do której ma trafiać nasz przekaz. Dzięki takiemu systemowi reklam Google będziemy mogli dość łatwo kontrolować ilość środków pieniężnych, które wydajemy na reklamę w Internecie podczas dnia, czy miesiąca. Nieraz nie trzeba wydawać mnóstwo kasy, aby poprawić swoją widoczność w sieci. Google ads daje nam też możliwość sprawdzenia jak dobrze sprawuje się nasza reklama. Zobaczymy wtedy, czy w tej formie przynosi ona zamierzone efekty, ponieważ dostaniemy informację zwrotną, czy ktoś kto wszedł na stronę internetową klikając w link załączony do reklamy na przykład kupił naszą rzecz, którą produkujemy. Nie zajmie nam także dużo czasu sprawdzenie, czy dany użytkownik na przykład zapisał się do naszego newslettera. W takim przypadku jest większa szansa, że zdecyduje się skorzystać z naszych usług w przyszłości. 

O czym należy pamiętać, gdy korzystamy z Google ads?

Wiadomo, że kluczowe, aby taka reklama była skuteczna jest to, aby ustawić odpowiednią grupę docelową, do której mają być dostarczane informacje o naszym biznesie. Przecież, gdy prowadzimy zakład fryzjerski to chcemy pozyskać klientów z miasta, w którym działamy oraz z innych miejscowości, które z nim graniczą. Nasza reklama powinna być powiązana ze słowem kluczowym podczas którego się ona wyświetliła, ale także ona powinna dać odpowiedź osobie zainteresowanej naszymi usługami na pytania dotyczące naszej działalności. Należy również pamiętać o tym, że kiedy reklama będzie wyższej jakości to na jej promocję może być potrzebna mniejsza ilość pieniędzy. W przypadku, gdy będzie ona po prostu dobra to także powinna się częściej wyświetlać osobom szukającym danej usługi. Dzięki google ads o wiele szybciej większa ilość ludzi dowie się o naszym produkcie niż gdybyśmy zdecydowali się na pozycjonowanie, dlatego ta forma reklamy dobrze sprawdzi się, gdy chcemy zwiększyć rozpoznawalność przed jakimś ważnym dniem takim jak na przykład walentynki.