Marketing

Content efemeryczny – przepis na sukces

content efemeryczny

Słowo efemeryczny oznacza nic innego jak: krótkotrwały, czy też ulotny i przemijający. Ostatnimi czasy stał się bardzo popularny na mediach społecznościowych. Twórcy content’u efemerycznego znajdują swoje liczne grono odbiorców. Jeżeli ktoś chce być na czasie i porwać tłumy, powinien postawić na to najmodniejsze ostatnio rozwiązanie. 

Dlaczego ten content staje się coraz popularniejszy?

Ten content charakteryzuje się szybkim przedstawieniem treści. Odbiorca może zobaczyć ją jedynie raz lub przez jakiś czas, dzięki czemu staje się ona unikatowa. Na ten rodzaj kontaktu z odbiorcami decydują się najwięksi twórcy internetowi. To rozwiązanie sprawdza się na takich platformach jak: Instagram, Snapchat i Facebook.

Content efemeryczny ma zasięgi. Jest to sposób na to, by móc wdać się z odbiorcami w interakcje. Można zamieszczać w nim odpowiedzi na pytania, ankiety, a nawet wstawić odpowiedni link. Zawiera w sobie wiele możliwości by zaangażować publiczność i lepiej poznać swoją grupę docelową. Jest to istotne nie tylko w przypadku twórców internetowych. Na ten rodzaj komunikacji decyduje się coraz więcej firm, które chcą poszerzyć swoją bazę klientów. Odbiorca ma świadomość, że posiada realny wpływ na to jaki produkt wypuści dana marka, czy kiedy ma mieć premierę najnowszy ebook. 

Zalety tego rodzaju contentu efemerycznego

  • autentyczność – treść jest w sieci jedynie przez określony czas, dzięki czemu zyskuje na autentyczności
  • spontaniczność – treści tego typu zazwyczaj się urywkami z życia codziennego albo pracy na zapleczu firmy. Ludzie chętniej reagują na tego rodzaju przekaz
  • wywołanie szybkiej reakcji – użytkownik zachęcony rabatem czy gratisem chętniej kupi dany produkt
  • lojalność klientów – dzięki stałemu kontaktowi z odbiorcą, firma zyska jego zaufanie i pewność, ze następne zakupy wykona w tym samym sklepie
  • przekazywanie treści dalej – użytkownik może przesłać wybraną relacje dalej, a nawet zamieścić ją na swoim profilu. Dzięki temu informacja dotrze do jeszcze większej liczby osób.