Uncategorized

Ciekawe pomysły na posty na instagramie

pomysły na posty na instagramie

Prowadzenie profilu w mediach społecznościowych może sprawiać sporo kłopotów. Wymaga publikowania ciekawego contentu, który będzie przynosił wymierne korzyści. Dlatego, przedstawia kilka ciekawych pomysłów na posty na Instagramie.

Publikowanie ciekawostek

Niezależnie od branży, każda osoba prowadząca profil na Instagramie powinna uchodzić za specjalistę w swojej dziedzinie. Dlatego, warto stawiać na tworzenie postów zawierających ciekawe informacje związane z daną tematyką. Należy pamiętać, że muszą one być przedstawianie w luźny, a niekiedy w zabawny sposób. Odbiorcy nie chcą być pouczani, a zarazem chętnie poznają nowe fakty. Publikowanie ciekawostek to doskonały sposób na content w okresie braku inspiracji na tworzenie nowych treści. Przykładowo, mogą to być statystyki na temat prowadzonej działalności. Wbrew pozorom takie informacje wzbudzają duże zainteresowanie wśród followersów.

Live z gościem specjalnym

Wymieniając ciekawe pomysły na posty na Instagramie, nie sposób nie wspomnieć o tworzeniu wywiadów z gośćmi specjalnymi. Mogą to być eksperci z danej branży lub osoby uchodzące za celebrytów. Najlepiej, aby tego typu wywiady były tworzone na żywo. Takie rozwiązanie pozwala na budowanie mocniejszych relacji ze swoimi fanami. Spotkanie powinno być ogłoszone odpowiednio wcześniej, co pozwoli na pozyskanie szerokiego grona widzów na żywo. Może ono dotyczyć bardzo wielu tematów, takich jak twórczość zaproszonego gościa lub jego opinie na tematy związane z daną branżą.

Organizowanie quizów

Interakcja z odbiorcami to doskonały sposób na budowanie swojej marki. W tym celu warto tworzyć treści wymagające reakcji ze strony swoich fanów. Mogą to być zabawne quizy lub ankiety. Tego typu posty stanowią źródło bardzo cennych informacji na temat swoich klientów. Są idealnym sposobem na badanie rynku za pomocą tworzenie luźnych, a zarazem angażujących treści. Ponadto, dają możliwość stworzenia szybkiego posta w okresie braku inwencji twórczej. W zależności od potrzeb mogą zawierać pytania dotyczące oceny konkretnych produktów lub pomysłów na ich modyfikowanie.