Marketing

Agencja content marketing – czym się zajmuje?

agencja content marketing

W obecnych czasach z Internetu korzysta już niemalże każdy i to niezależnie w jakiej grupie wiekowej się znajduje. Znajdziemy tutaj zarówno najmłodszych, a więc kilkuletnie dzieci, ale również osoby starsze, niekiedy nawet po sześćdziesiątce. Każdego dnia z wyszukiwarki google czy z mediów społecznościowy korzysta więc miliony Polaków. W takim przypadku niezależnie od tego jaki prowadzimy biznes, jakie oferujemy usługi lub jakie produkty sprzedajemy – Internet jest miejscem, w którym warto się reklamować. 

Marketing w XXI wieku

Mimo, że marketing w XXI wieku opiera się głównie na działaniach internetowych, w dalszym ciągu popularne są również reklamy w telewizji czy w prasie. Rzadziej stosowane, ale dalej skuteczne może być również rozwieszanie ulotek, plakatów związanych z daną działalnością.

Czym zajmuje się Agencja Content Marketingu? 

Zdecydowana większość form reklam jakie przyjmiemy w naszej strategii marketingowej, opiera się między innymi na stworzeniu tekstu i ciekawego, przyciągającego uwagę pomysłu. Niestety prowadząc biznes, mimo że bardzo często jesteśmy w tym wypadku specjalistami w zakresie oferowanej usługi lub znamy sprzedawany produkt 'na wylot’ – to nie potrafimy odpowiednio go zareklamować, nie wiemy co dla potencjalnych Klientów byłoby ciekawe i najważniejsze. W takiej sytuacji może nam pomóc Agencja Content Marketingu, a więc marketingu treści (więcej na ten temat: https://kohai.pl/oferta/content-marketing/). Działania takiej firmy obejmują zarówno przygotowanie, a następnie wdrożenie strategii, jak i tworzenie różnego rodzaju publikacji. Głównym założeniem kiedy decydujemy się na tego typu usługi jest oczywiście regularne publikowanie postów w mediach społecznościowych. Pamiętaj – obecnie ogromna część społeczeństwa właśnie tutaj, a więc na Facebooku, Instagramie czy Twitterze szuka ofert, które je zainteresują. Po pierwsze, musisz zadbać o to aby Twoja firma wyświetlała się Twoim potencjalnym Klientom, a regularne publikacje sprawią, że nieustannie będziesz rozwijał swoje zasięgi. Samo posiadanie profilu to nie wszystko, jeżeli nie pojawią się na nim posty – Twoja firma będzie odbierana za zamkniętą!