Marketing

Przeszukiwanie stron Google — osiągnij wysokie pozycje z SXO

Wysoka pozycja w Google to zawsze powód do dumy, zwłaszcza gdy w grę wchodzą konkurencyjne frazy kluczowe. Zadowalające wyniki w wyszukiwarce przekładają się na wysoki współczynnik konwersji. Aby uzyskać jeszcze lepsze wyniki, warto zapoznać się ze strategią SXO.

Dzięki niej można połączyć skuteczność w zakresie pozycjonowania w Google i współczynnika konwersji. Search engine experience optimization to synergia działań SEO i UX, dlatego gwarantuje tak fenomenalne rezultaty.

Strategia promocji strony internetowej — SXO

Strategia SXO nie jest eksperymentalną taktyką promocji strony w sieci. Jest to naturalna odpowiedź na rozwój marketingu internetowego w ostatnim czasie. SXO odnosi się do synergii działań SEO i UX. Jednak pozycjonowanie z biegiem lat zaczęło coraz bardziej skupiać się na potrzebach użytkowników. Wynika to z faktu, że wyszukiwarka Google dąży do jak najlepszego dopasowania wyświetlanych przez siebie wyników do potrzeb społeczności. W efekcie strony internetowe, które wdrażają nie tylko techniki SEO, ale także dbają o UX, mogą liczyć na wysoką pozycję w rankingu. Na myśl przychodzi więc strategia SXO — jej zastosowanie jest skuteczne, a zarazem niespotykane i pozwala na zwiększenie widoczności przy jednoczesnym wzroście współczynnika konwersji.

Pozycjonowanie i UX mogą iść w parze. Co więcej, duet ten nie tylko fenomenalnie się uzupełnia, ale także zapewnia zadowalające efekty.

Dlatego strategia SXO ma wielu zwolenników i staje się coraz bardziej popularna w marketingu internetowym. Jak obie radzą sobie ze sobą?

Oto kilka praktycznych przykładów:

  • Czas ładowania strony — głównym dowodem na związek między SEO a UX jest czas ładowania strony. Im wcześniej strona internetowa zostanie wyświetlona użytkownikowi, tym lepiej. Wpływa to na odczucia społeczności, a szybkość jest również czynnikiem rankingowym w Google;
  • Optymalizacja strony internetowej — naprawa błędów na stronie internetowej wpływa na pozyskiwanie stron w Google (może podnieść pozycję), a jednocześnie pozytywnie wpływa na user experience. Jeśli strona internetowa ma wiele wad i błędów, nikt nie poświęci dużo czasu na jej przeglądanie. Optymalizacja jest więc kluczowym elementem strategii SXO;
  • Core content — choć samo tworzenie treści nie jest bezpośrednio związane z UX, jednak ma pewien wpływ na doświadczenie użytkownika związane z przeglądaniem strony. Jeśli treść jest merytoryczna i zachęca do dalszego czytania, czas trwania sesji będzie dłuższy, a użytkownik będzie coraz chętniej zapoznawał się z ofertą serwisu. Strona internetowa, która dostarcza wartościowe treści, jest pozytywnie postrzegana przez społeczność — dodatkowo publikowane teksty wpływają na wyszukiwanie strony przez Google, ponieważ mogą zawierać frazy kluczowe. To kolejny dowód na to, że związek między SEO a UX jest niezwykle silny.

Użyteczność witryny dla użytkownika — dlaczego to jest ważne dla Google?

Innowacyjna strategia SXO opiera się głównie na optymalizacji strony internetowej tak, aby była ona jak najbardziej użyteczna dla użytkownika. Robiąc to, można wycenić powstały ruch, jednocześnie zwiększając współczynnik konwersji. Jest to jednak ważne również w kontekście wyszukiwania na stronie Google. Nawet strony internetowe nasycone wysokiej jakości treścią nie osiągną wysokiego współczynnika konwersji, jeśli nie zostaną skonfigurowane zgodnie ze standardami użyteczności. Tym samym samo SEO wraz z tworzeniem core contentu nie wystarczy. Należy również wdrożyć UX, aby strona spełniała oczekiwania społeczności.

SEO i UX muszą więc iść w parze. Oba te elementy marketingu online tworzą szkielet strategii SXO. Brak jednego oznacza, że drugi nie może prawidłowo pełnić swojej funkcji.