Marketing

Dlaczego powinieneś używać Google Tag Manager dla swojej strony internetowej

google tag manager

Google Tag Manager to narzędzie, z którego powinna korzystać prawie każda strona internetowa. Jest to niezbędna część arsenału marketingu cyfrowego i jeden z najlepszych sposobów na wdrożenie tagów na swojej stronie, niezależnie od tego, czy jest to Twoja główna obecność online, czy wewnętrzny zasób pracowników. Google Tag Manager to przyjazne dla użytkownika rozwiązanie, które ułatwia dodawanie kodów śledzenia i metadanych do stron internetowych, jednocześnie przechowując wszystkie tagi w jednym wygodnym miejscu. Jeśli nie wiesz, czym jest Google Tag Manager, to jest to w zasadzie pojemnik, który przechowuje kody śledzenia stron internetowych i inne tagi, dzięki czemu są one łatwiejsze do zarządzania.

Dlaczego powinieneś używać Google Tag Manager dla swojej strony internetowej?

Google Tag Manager (więcej na https://sempai.pl/blog/google-tag-manager/) to narzędzie, które pozwala na zarządzanie tagami marketingowymi Twojej strony internetowej, takimi jak tagi Web Analytics i Conversion Tracking, w jednym miejscu. Ułatwia to utrzymanie tagów witryny i śledzenie ich wszystkich w jednym miejscu. Menedżer tagów Google ułatwia dodawanie tagów do witryny, a jednocześnie przechowuje wszystkie tagi w jednym wygodnym miejscu. Po skonfigurowaniu kontenera tagów możesz dodać nowe tagi do swojej witryny w ciągu kilku minut. Pozwala również łatwo testować i zmieniać tagi w witrynie, czego nie można zrobić podczas wdrażania tagów bezpośrednio w witrynie.

Google Tag Manager umożliwia marketerom stworzenie zorganizowanego i wydajnego przepływu pracy. Pozwala na tworzenie, edytowanie i usuwanie tagów witryny, a jednocześnie umożliwia łatwe przenoszenie tagów między różnymi witrynami. Dostarcza również istotnych danych potrzebnych do analizy i optymalizacji wydajności witryny. Dzięki Menedżerowi tagów Google możesz łatwo śledzić takie rzeczy, jak liczba odwiedzających Twoją witrynę, skąd pochodzą, jak długo w niej przebywają i co zrobili lub czego nie zrobili. Możesz również śledzić takie rzeczy, jak sprzedaż, wypełnianie formularzy i prawie wszystkie inne metryki, które Twoja witryna może zmierzyć.

Jak używać Menedżera Tagów Google na swojej stronie internetowej

Google Tag Manager jest instalowany na stronie internetowej za pomocą kodu kontenera. Do kontenera dodawane są tagi, które następnie można przypisać do różnych obszarów witryny. Kod kontenera może być umieszczony w różnych miejscach na stronie internetowej – na przykład w sekcji <head> kodu źródłowego, w ramce <iframe>, lub w sekcji <body>. Aby dodać znaczniki do witryny, tworzysz nowy kontener w Menedżerze tagów Google, wybierasz rodzaj funkcjonalności, którą chcesz dodać, a następnie wybierasz odpowiednie znaczniki.

Każdy tag można dostosować za pomocą zaawansowanych ustawień, takich jak wyzwalacze i reguły, co czyni je jeszcze bardziej użytecznymi. Możesz na przykład stworzyć wyzwalacz, który uruchamia dany tag w określonym dniu lub godzinie, albo na podstawie określonego zdarzenia występującego na stronie internetowej.