Uncategorized

Czym są meta tagi i jakie mają znaczenie dla SEO?

meta tagi

Jako meta taki określa się znaczniki, które służą między innymi do opisania tego, co zawiera strona, jaki jest jej tytuł i do jakich słów kluczowych się odwołuje. Informacje te mają przede wszystkim kluczowe znaczenie dla wyszukiwarek i przeglądarek, z których korzystamy na co dzień. Odpowiednia optymalizacja np. meta title może być wartościowa dla zwiększenia ruchu w witrynie internetowej. Czym konkretnie są te znaczniki i jaką rolę odgrywają?

Znaczniki meta – czym są meta tagi i jak wpływają na SEO?

Mówiąc o meta tagach mamy na myśli specjalne znaczniki umieszczone w kodzie strony. Celem ich tworzenia jest nakierowanie robotów indeksujących na istotne elementy danej strony między innymi poprzez stworzenie opisu i tytułu podstrony. Do znaczników tego typu zaliczamy meta title, meta description, meta robots, meta keywords, meta viewport oraz alt tag. Najważniejsze pod kątem SEO są meta tagi title i description (o czym więcej na https://sempai.pl/blog/co-to-sa-meta-tagi/). Pierwszy z nich to po prostu tytuł konkretnej podstrony, dzięki któremu możemy dowiedzieć się, o czym traktuje zawartość witryny. Meta description z kolei jeszcze do niedawna miał kluczowe znaczenie dla pozycjonowania i zawierał głównie frazy kluczowe. Obecnie jest ważny z punktu widzenia marketingowego i może w istotny sposób pomóc zwiększyć ruch na stronie.

Idealne meta title i meta description – jak je stworzyć?

Meta tagi w odniesieniu do działań SEO skupiają się na tym, by wzbudzić zainteresowanie potencjalnych użytkowników strony, jak i ułatwić indeksowanie robotom wyszukiwarek. Idealny meta title powinien zmieścić się w ilości znaków w przedziale od 55 do 70 znaków ze spacjami. Znacznik ten powinien być prosty, zwięzły, a jednocześnie przyciągający uwagę czytelnika. Meta description z kolei powinien zawierać do 155 znaków ze spacjami i mówić w sposób jasny o zawartości strony. Oprócz słów kluczowych, które powinien zawierać, należy skonstruować go tak, by przypominał podsumowanie, które jest czytelne, zwięzłe i dostarcza użytkownikowi konkretnych informacji.