Marketing

Content marketing – jak wpływa na pozycjonowanie stron internetowych?

agencja content marketing

Pozycjonowanie strony internetowej to często proces długotrwały i składający się z wielu etapów. Jednym z powszechnie dziś wykorzystywanych elementów w SEO jest content marketing. Bez działań w tym zakresie trudno jest dziś sobie wyobrazić skuteczne pozycjonowanie stron. Co więcej, marketing treści pozwala nie tylko osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, ale również pozytywnie wpływa budowę świadomości marki i jej wizerunek.

Czym jest content marketing?

Ogólnie rzecz ujmując, content marketing polega na przygotowaniu oraz publikacji wartościowych i unikalnych treści skierowanych do konkretnej grupy docelowej. Często są to choćby ciekawe i praktyczne artykuły. Marketing treści to dziś jedna z najskuteczniejszych metod pozycjonowania strony i promocji marki. Pozwala osiągnąć nie tylko wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, ale również pozwala na budowę pozycji eksperta w danej branży. Co ważne, pamiętać trzeba, że treści publikowane w ramach content marketingu nie są treściami stricte reklamowani. Treści muszą być użyteczne, wartościowe i przydatne dla czytających je użytkowników. W ramach marketingu treści korzysta się z różnych form publikacji. Wśród nich wymienić można:

  • artykuły,
  • grafiki,
  • materiały video,
  • prezentacje,
  • case study,
  • ebooki,
  • czy różnego rodzaju raporty.

Jak content marketing wpływa na pozycjonowanie stron?

Jak wspomniano, marketing treści to dziś jedno z najskuteczniejszych narzędzi w pozycjonowaniu stron internetowych. Wynika to z tego, że algorytm wyszukiwarki bardzo docenia wartościowe i unikalne treści. Umieszczone w treściach linki mają zatem bardzo dużą moc pozycjonerską. Co więcej, linki przychodzące w ramach content marketingu pozyskiwane są w dużym stopniu naturalnie. Często bowiem użytkownicy sami dzielą się opublikowanymi treściami.

Jak stworzyć strategię content marketingu?

Aby marketing treści przyniósł oczekiwane efekty, konieczne jest wcześniejsze opracowanie odpowiedniej strategii. Trzeba jednak wiedzieć, że nie jest to zadanie łatwe. Pod uwagę wziąć należy takie elementy jak cel kampanii, grupa docelowa, tematy i rodzaje tworzonych treści oraz kanały dystrybucji. Dlatego dobrze, jeśli opracowaniem strategii zajmie się doświadczona agencja content marketingowa. Można mieć wówczas pewność, że wszystkie działania zrealizowane zostaną w sposób profesjonalny i przyniosą oczekiwane efekty.