Marketing

Co to jest Meta Description?

Meta Description

Meta Description jest to krótka informacja o stronie internetowej, która pojawia się pod każdym linkiem do tej strony w Google. Jest ona jednocześnie częścią etykiety protokołu HTML5. Ma ona zwykle maksymalnie 160 znaków, a dla większości wyszukiwarek internetowych jest to najważniejszy element ustawienia strony internetowej. Meta Description jest też ważnym elementem, ponieważ może mieć decydujący wpływ na pozycjonowanie Twojej witryny w Google i innych wyszukiwarkach. O tym, co powinna zawierać Meta Description, dowiesz się czytając ten artykuł do końca.

Dlaczego Meta Description jest tak ważny?

Jest wiele powodów, dla których Meta opis jest ważny. Daje Ci możliwość wprowadzenia na rynek swojej usługi lub produktu i kusi potencjalnych klientów krótkim i chwytliwym podsumowaniem. Daje potencjalnemu klientowi przedsmak tego, czego może się spodziewać po wejściu na Twoją stronę. Może również dać im możliwość podjęcia decyzji na podstawie informacji, które podałeś. Możesz również użyć go, aby przekonać potencjalnych klientów do zakupu produktu lub odwiedzenia witryny za pomocą określonych słów kluczowych, co zwiększa współczynnik klikalności.

Ponadto wiadomo, że Meta description ma bezpośredni wpływ na współczynnik klikalności Twojej witryny z wyników wyszukiwarki. Może on również mieć wpływ na współczynnik klikalności w serwisach społecznościowych. Im lepszy jest Twój Meta opis, tym większe prawdopodobieństwo, że ludzie klikną Twój link.

Porady jak stworzyć najlepszy Meta Description

Powinieneś starać się być jak najbardziej konkretny ze swoimi słowami kluczowymi, ale nie przesadzaj. Nie chcesz być wypchany słowami kluczowymi, ale raczej chcesz być naturalny, jednocześnie optymalizując swój opis pod kątem słów kluczowych, na które celujesz.

Utrzymuj swój opis krótki i zwięzły. Czytelnicy szybko decydują, czy chcą kliknąć na Twój link, czy nie, a jeśli Twój opis jest zbyt długi, mogą po prostu przejść do następnego linku. Zachowaj naturalność. Jeśli będziesz starał się być zbyt sztuczny w swoim opisie, będzie to bardzo widoczne i będzie miało negatywny wpływ na współczynnik klikalności.